This image shows a bowl of fresh black grapes placed on a green leaf. The grapes appear deep purple to almost black in color with a smooth, shiny surface, indicating freshness and ripeness. Black grapes are known for their sweet and mildly tangy flavor. They are rich in antioxidants, vitamins, and natural sugars, making them a refreshing and healthy fruit often enjoyed fresh or used in juices and desserts.
Fresh Black Grapes – Sweet & Juicy(500gm)
This image shows a bowl of fresh black grapes placed on a green...
Regular price
Rs. 110.00
Rs. 200.00
Save
Rs. 90.00
(45% off)
Rs. 110.00 /
500g
Tax included.Shipping calculated at checkout.
Description
Shipping Policy
We offer PAN India shipping on all our Food pieces. Once your order is confirmed, our standard shipping timeline is 4–6 working days. Each piece is carefully packed and dispatched with love to ensure it reaches you in perfect condition.
For international orders, we currently offer shipping on a case-by-case basis. If you're outside India and wish to place an order, please feel free to reach out to us via email or Instagram DM. Our team will assist you with the process and provide shipping options and timelines based on your location.
Additional Notes:- All orders are shipped with tracking details.
- Delivery times may vary slightly during festive seasons or unforeseen courier delays.
- Shipping charges (if any) will be displayed at checkout.
- For any queries or urgent shipping requests, feel free to contact us—we’re always happy to help!
100
EXPLORE MORE
Describe your products, collection etc...
Fruitsjii premium walnut giri,
Regular priceRs. 420.00Rs. 360.00
Rs. 360.00 /250g
premium California jumbo pistachios 250gm
Regular priceRs. 499.00Rs. 420.00
Rs. 420.00 /250g
Premium California Almonds (Badam)250gm | fruitsjii
Regular priceRs. 399.00Rs. 300.00
Rs. 300.00 /250g
FRUITSJII PREMIUM MIX DRY FRUITS (IMMUNITY BOOSTER)400gm
Regular priceRs. 750.00Rs. 600.00
Rs. 150.00 /100g
FRUITSJII JUMBO SIZE (W240 CASHEWS)400gm
Regular priceRs. 620.00Rs. 560.00
Rs. 350.00 /250g
FRUITSJII JUMBO SIZE GOLDEN RAISINS (400gm)
Regular priceRs. 420.00Rs. 360.00
Rs. 225.00 /250g
FRUITSJII California premium almond,
Regular priceRs. 399.00Rs. 350.00
Rs. 350.00 /250g













